Su Kaynaklı Isı Pompası Sisteminde her cihaz; bir hava soğutucu evaporatör, evaporatör fanı, su soğutmalı kondenser, kompresör ve pano içerir. Cihaz ortam isteğine göre soğutma yaptığında, kondenser hattı suyu ısınır, ortama ısıtma yaptığında ise kondenser hattı suyu soğur. Kondenser suyu tek boru hattı ile tüm ünite kondenserlerini dolaşır.

Cihazların çoğunluğu soğutmaya çalıştığında; kondenser hattını, kule devreye girip soğutur, cihazların çoğunluğu ısıtmaya çalıştığında ise kondenser hattını, kazan devreye girerek ısıtır. Bu sayede kondenser hattındaki su sıcaklığı sürekli 15 C° – 30 C° arasında tutulur. Bu değerler arasında kule de kazan da çalışmaz. Böylece basit bir enerji tasarrufu sağlanmış olur.

Bu sayede her cihaz istenilen şekilde hem ısıtma hem soğutma yapabilir, hem de yüksek verimde çalışarak, kışın dış hava soğukluğundan, yazın da dış hava sıcaklığından hiç bir şekilde etkilenmeden, yüksek COP değeri ile, ortamı ısıtır ya da soğutur.Bina otomasyonu sayesinde; her odanın ısı kontrolü, ısıtma soğutma, cihaz hava giriş çıkışları, cihaz su giriş çıkışları, kondenser suyu fan kontrolü, voltaj koruması, yoğuşma tavası taşması, kompresör ve fan çalışma saatleri, çeşitli alarmlar, birden fazla ünitenin tek termostattan takibi, jeneratör ile sırf fan çalışması ve birçok diğer nokta takip ve kontrol edilebilir.

ısı pompası
  • ısı pompası izmir
  • izmir ısı pompası
  • ısı pompası izmir
  • ısı pompası soğutma modu
  • ısı pompası ısıtma modu

ısı pompası soğutma ısıtma