KX6 Heat Pump sistemleri genel adıyla ‘2-borulu sistem’ olarak bilinen, dış ve iç üniteler arasında gaz ve sıvı olmak üzere iki bakır boru hattının dolaştığı ve aynı anda yalnız ısıtma veya yalnız soğutma yapabilen bir prensip ile çalışır.

Gelişmiş inverter kontrol teknolojisi ile birbirinden bağımsız ortamlar ayrı ayrı kontrol edilebilirken sadece ihtiyaç olan alanlar için iklimlendirme yapılır. Bu sayede geniş ürün yelpazesi ve kapasite aralığı ile evlerden (“Micro KX”/ Monofaze) iş merkezlerine, otellerden plazalara, hastanelerden çok katlı akıllı binalara kadar bir çok yapıda uygulanabilmektedir.

KX6 serisi dış ünitelerde, en küçük kapasite 4 HP (11,2 kW) ile başlar ve sektörün tek modülde en yüksek kapasitesi olan 24 HP (68 kW) benzersiz monoblok kasa tasarımı ile rakipsiz bir özelliğe sahiptir. 26-48 HP aralığındaki kapasiteler ise sadece iki modül birleştirilerek elde edilebilir.

KX6 serisinde toplam borulama uzunluğu sektörün en üst seviyesi olan 1000 metre sınırına (14 HP+) çıkarılmıştır ve dış üniteden en uzaktaki iç üniteye kadar (kritik hat) 160 (8 HP+)metre borulama yapılabilir.

Sabit Soğutma modu / Sabit Isıtma modu özelliği (Yaz/Kış Çalışması Opsiyonu

Dış ünite elektronik kartındaki bir switch (SW3-7) yardımı ile çalışma modunu ısıtma veya soğutma modunda sabitlemek mümkündür. Bu sayede son kullanıcı sistemin çalışma modunu belirleyerek (örn; yaz modunda sadece soğutma veya kış modunda sadece ısıtma) enerji tasarrufu yapabilir ve kullanıcı taleplerini düzenleyebilir. Dış ünitedeki kontrol switch fonksiyonu bir kablo vasıtası ile bina içindeki bir kontrol odasına taşınabilir ve hatta dış ortamdaki bir termostat ile ilişkilendirilebilir.

vrf soğutma sistemleri

vrf soğutma sistemleri izmir

Katalogu indirmek için tıklayınız